Kovové profily lišty, nerez, hliník, mosaz, Revizní dvířka, Havos

Mosazné profily‚ mosazné lišty
 

Mosazné profily:

Vyznačují se vyšší pevností než hliníkové profily. Jsou vhodné do interiérů, méně vhodné jsou do exteriérů a prostředí se zvýšenou vlhkostí, kde může dojít k jejich oxidaci. Profily tak mohou časem tmavnout a získají tzv.patinu. Jsou citlivé na prostředky jako jsou malta, cement, vápno, které působí alkalicky, a proto je nutná zvýšená opatrnost při jejich zabudování. Pro odstranění oxidované vrstvy jsou určeny speciální čistící prostředky, např. SITOL, SILICHROM. Při čistění není vhodné používat příliš hrubé textilie či drátěnky.

Leštěné mosazné profily jsou vhodné jen jako dekorační profily do suchých prostor. Nejsou vhodné do exteriérů a vlhkých prostor (např.koupelna).

Odlehčené mosazné profily nejsou vhodné na ukončení nášlapné hrany schodu.

Chromové profily:

Jedná se o mosazné profily, na které je nanesena tenká vrstva niklu a chromu. Vrstva chromu chrání povrch profilu před korozí a zvyšuje jeho tvrdost. Chromové profily jsou vhodné do exteriérů a interiérů. Jsou vhodné do vlhkého prostředí (koupelny). Při zabudování chromových profilů je vhodné zaříznutou část profilu umístit mimo kontakt s vlhkostí.

 

 

 

 

 

 

 

 

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

  ga('create', 'UA-39741235-4', 'auto');
  ga('send', 'pageview');

</script>

 

 

 

TOPlist