Kovové profily, lišty nerez, hliník, mosaz, Revizní dvířka, Havos

HLINÍKOVÉ PROFILY | HLINÍKOVÉ LIŠTY
 

Hliníkové a eloxované profily:

Ukončovací profily z přírodního hliníku jsou vhodné do interiérů, méně vhodné jsou do exteriérů a prostředí se zvýšenou vlhkostí, kde může dojít k jejich oxidaci a tím k postupnému tmavnutí. Jsou citlivé na prostředky jako jsou malta, cement, vápno, které působí alkalicky a proto je nutná zvýšená opatrnost při jejich zabudování. Pro odstranění oxidované vrstvy jsou určeny speciální čistící prostředky, např. SILICHROM. Při čistění není vhodné používat příliš hrubé textilie či drátěnky.

Eloxované profily lépe odolávají povětrnostním vlivům a vlhkosti, proto jsou vhodné do interiérů a exteriérů. Jsou však rovněž citlivé na alkalické prostředky.

Leštěné hliníkové profily jsou vhodné jen jako dekorační profily do suchých prostor. Nejsou vhodné do exteriérů a vlhkých prostor (např.koupelna).

Odlehčené hliníkové profily nejsou vhodné na ukončení nášlapné hrany schodu.

Vložky dilatačních profilů:

Měkčené PVC materiál je odolný vůči všem běžným čistícím prostředkům včetně chlorových, např. SAVO UNIVERZAL. Odolává rovněž posypové soli. Materiál není vhodný vůči rozpouštědlům jako jsou ACETON, HEXANON apod. (dochází k bobtnání materiálu).

Pryž EPDM materiál je odolný vůči všem běžným čistícím prostředkům včetně chlorových, např. SAVO UNIVERZAL.Odolává rovněž posypové soli. Materiál není vhodný vůči rozpouštědlům jako jsou ACETON, HEXANON apod. (dochází k bobtnání materiálu). Materiál není odolný minerálním olejům.

V prostorách ve kterých jsou profily ze surových materiálů zabudovány, je  nutné zabezpečit přirozené větrání. Po zabudování nepřikrývat folií apod.

 

 

 

 

 

 

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

  ga('create', 'UA-39741235-4', 'auto');
  ga('send', 'pageview');

</script>

 

TOPlist